Момчетата на Йовица Арсич не оставиха съмнение в това кой е по-добрият отбор още от самото началото на двубоя, печелейки първата четвъртина с 25:18.

През втората част "студентите" прибавиха нови четири точки преднина към аванса си и така полувремето дойде при резултат 46:35 в тяхна полза.

В третата четвъртина домакините бяха най-безапелационни и я затвориха с цели осем точки аванс – 23:15, за да могат в крайна сметка да стигнат и до победата с резултат 91:67.

Така родният баскетпървенец записа своята 10-а поредна победа и остана едноличен лидер в класирането на НБЛ, нанасяйки четвърта загуба на гостите от Самоков в шампионата.

Най-резултатен за победителите бе Божо Аврамов, който наниза 15 точки, докато Бруно Шундов и Андре Оуенс добавиха по 14 т. За Рилски Спортист над всички бе Бранко Миркович, отчел се с рекордните за мача 19 точки, съобщи Novsport.