Русенки не срещнаха сериозна съпротива от предпоследния в класирането и още в средата на първата част поведоха с двуцифрена разлика при 16:6.

В 16-ата минута авансът на домакините премина 20 точки при 46:25, а към края на третата част преднината им за първи път достигна 30 точки при 77:46. До края Дунав нямаше проблеми и стигна до убедителния успех. Ейдрийн Джонсън беше най-полезна за победителките с 29 точки и 9 борби.

Виолина Кочева добави 18 точки, а Зорница Костова се отличи с 15 точки и 6 асистенции. За тима от Самоков Вероника Джикова вкара 17 точки. В другата среща от кръга Монтана разби домакина Берое със 75:54 и се изкачи на четвърто място в класирането. Гостенките имаха превъзходство през по-голямата част от срещата и заслужено стигнаха до успеха. Още в седмата минута те поведоха с 14:5, а в началото на втората част авансът им достигна 24:12, а до почивката Монтана запази преднината си от 12 точки (38:26).

Третата четвърт беше равностойна, но след серия от десет безответни точки в началото на последната част гостенките дръпнаха с 64:44, с което на практика предрешиха крайния победител. Наталия Топалова беше най-полезна за Монтана с 18 точки и 11 борби. Ивелина Вранчева също завърши с 18 точки, а Димана Макариева се отличи с 14 точки и 11 борби. За старозагорки Ралица Нанева наниза 14 точки и взе 9 борби, а Кейтлин Совински допринесе с 11 точки и 9 борби, предаде Гонг.