"Сините", които бяха загубили вече на два пъти през сезона от Академик, увеличиха шансовете си да спечелят първото място в края на редовния сезон, въпреки че до неговия край има цели 13 кръга.

Срещата в Правец започна равностойно, но гостите водеха след първата четвъртина с 19:20. Лукойл-Академик обаче направи по-добра втора четвъртина, спечели я с 22:17 и на полувремето водеше с 41:37.

"Сините", които бяха загубили 11 пъти подред от днешния си съперник, обаче направиха изключително силна трета четвъртина, която бе спечелена с 14:29. Софиянци играха доста добре и в последната част, взеха я с 22:26, а по този начин спечелиха и мача с 15 точки разлика.

Васил Евтимов направи отличен мач и завърши с 19 точки и 16 борби. Арън Харпър също се отличи с 19 точки. Хърватският център на шампионите Бруно Шундов вкара 24 точки, Тодор Стойков добави 18 точки, а Брандън Хийт се отличи с 12 точки, съобщи БГНЕС.