Възпитаниците на Марин Докузовски поведоха с 24 точки 38 секунди преди почивката, а през второто полувреме поддържаха аванс от около 20 точки. Едва в последните две минути шампионите намалиха темпото. Мохамед Абукар беше най-полезен за победителите с 28 точки. 19 точки добави Божидар Аврамов, а 11 точки вкара Павел Маринов.

За Рилски Тери Смит наниза 22 точки, Бранко Миркович вкара 20 точки, а с 13 точки се отчете Христо Захариев. В следващия кръг "студентите" ще посрещнат Левски в дербито на шампионата в Правец в петък от 20.00 часа.

В среща от Националната баскетболна лига за жени Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели гостуването си на Монтана 2003 със 77:71 точки в оспорван мач. Момичетата на Петко Маринов показаха по-добри нерви в края на мача при наказателните удари, а Анна Соколан вкара четири път от линия в последните 12 секунди, информира БТА.

За победителките Анна Соколова вкара 27 точки и спечели 7 борби, Тани Робинсън добави 22 точки, а Ашли Гейл записа 20 точки. За Монтана се отличиха Милена Томова с 20 точки и 6 борби и Радмила Нешева-Димитрова с 14 точки.