Като гост на Морнар в черногорския град Бар "сините" спечелиха своята втора победа в група А на Балканската лига.

Левски завърши наравно на полувремето - 44:44, но след почивката всичко си дойде по местата и закономерно по-добрият отбор победи с 89:84. Разликата бе и по-голяма, но в последните минути домакините направиха загубата си по-почетна.

Това бе втори успех за Левски, който няма загуба до момента.

Домакините на практика са аут от по-нататъшната борба на турнира след четири поредни загуби.

Левски доминираше в подкошието, където тимът вкара повечето си точки. "Сините" хванаха цели 60 борби срещу 26 за противника. Николай Върбанов бе най-резултатен с 25 точки, като хвана и 8 борби. Чавдар Костов се отчете с 19 точки, а дабъл-дабъл направи Димитър Ангелов след 11 точки и 10 борби. За домакините с 22 точки приключи Милош Джуришич.

Следващият двубой на Левски в лигата е в сряда (14 ноември) като гост на македонския Куманово 2009, съобщи БГНЕС.