Остин Ривърс спечели първа победа в кариерата си срещу баща си - знаменитият треньор в Националната баскетболна асоциация Док Ривърс.   Това стана в срещата на Бостън и Ню Орлиънс, в който гостите от Луизиана спечелиха с 90:78. Въпреки това те си остават на последното място в Югозападната дивизия с 13 победи и 26 поражения, докато в по-слабата Източна конференция Селтикс е на с 20/18.     Грейвис Васкес вкара 15 точки и взе 11 борби за Хорнетс, а Ал Фарук Амину добави 18 и взе 9 борби. Иначе тимът регистрира напредък, след като печели пети мач в седем срещи и в същото време прекъсна поредицата от шест поредни успешни мача за Бостън.   Остин Ривърс вкара 8 точки срещу отбора на баща си, а едва зе четвърти път в историята на Лигата баща и син излизат един срещу друг.   За домакините от Бостън легендата Пол Пиърс реализира 12 точки и спечели 10 борби преди да напусне заради натрупани фаулове в последните минути.   ЛеБрон Джеймс пък стана най-младият състезател в НБА, който преминава границата от 20 000 точки и 5000 асистенции.