Рилски спортист победи TESY България (20) като домакин с резултат 90-69, съобщава bgbasket.com. Самоковци приеха младежките национали в „Арена Самоков” и стигнаха до победата лесно, като натрупаха сериозен аванс още през първото полувреме. По този начин възпитаниците на Любо Минчев продължават да са без победа в първенството, като това бе тяхна 13-а загуба, а Рилецо все още еднолично заема третото място с 9 победи и 4 поражения. Срещата бе и загрявка за тима, който ще срещне Левски във вторник в първия мач от Топ 6 на ЕВРОХОЛД Балканска лига. Младежите се държаха близо до опитния съперник до средата на първата част, но серия от 10-1 на домакините направи резултата 23-12. Серията продължи и през втората част, за да стане 19-1, а разликата вече беше 20 точки. На почивката таблото показваше 48-27. През второто полувреме Рилецо закономерно се отпусна малко и гостите спечелиха третата част, намаляйки разликата на 16 точки. Самоковци обаче държаха нещата под контрол и спокойно доиграха мача, поддържайки преднина от 20-ина точки през последната десетка. Отборите бяха равностойни в борбата под коша и имаха доста добра успеваемост от тройката – 14/27 (52%) за Рилски и 9/21 (43%) за младежите. Голямата разлика обаче бе в процентите за две точки. Там TESY отстъпи много след като вкара 14 от 51 опита (27%), а самоковци – 15/30 (50%). Тери Смит бе най-резултатен за победителите с 20 точки. С 19 се включи Бранко Миркович, а Христо Захариев регистрира 17 плюс 5 борби. За младежите Алекс Симеонов завърши с 16 точки и 8 борби, а 14 плюс 6 добави Тенчо Тенчев. В следващия кръг Рилски спортист ще гостува на Левски, като отборите ще изиграят два мача помежду си в рамките на следващата седмица. Младежите пък ще посрещнат Берое.