Пети успех от началото на сезона в мъжката Булсатком НБЛ постигна отборът на Берое. Новакът в лигата победи за втори път Черноморец Бургас, като стори това след 98-88 у дома в Стара Загора. Така беройци вече са с баланс 5-8 и оставиха зад себе си в класирането Спартак Плевен и днешния си съперник. Черноморци имат 4 успеха и 8 поражения, но са и с мач по-малко от останалите. В следващия кръг Берое ще гостува на TESY България (20) в София, докато бургазлии ще приемат Балкан край морето. Берое тръгна много мощно и след като поведе в началото успя да удържи до края своята преднина. В първите четири минути домакините дръпнаха с 15-3 и, въпреки че разликата падна до 7 точки в първата част, след края й те водеха с 10, пише bgbasket.com. В оставащото време от двубоя Берое поддържаше своят аванс без да позволи на съперника да се доближи сериозно и така заралии взеха победата.  Общо взето домакините имаха по-добър процент на стрелба и това им даде предимство. Те успяха в 35 от 64 опита за 55%, докато бургазлии бяха 28 от 66 за 42%. Отделно Берое се справи по-добре в нападение и тимът имаше 23 асистенции срещу 11 за съперника, а също така и предимство при откраднатите топки - 14 срещу 6. Плеймейкърък Уил Уокър изигра пореден силен мач и завърши с 29 точки, 8 асистенции и 6 борби за успеха. Реджи Холмс добави 21 точки, а с 14 и 7 борби приключи Атанас Радев. Гигантът на бургазлии Джеймс Тайлър постигна нов дабъл дабъл след 18 точки и 18 борби. Плеймейкърът Петър Ракович се отчете с 16 точки, а 14 добави Константин Коев.