В допитването участваха представители от 51 национални плувни федерации, както и журналисти от цяла Европа, които отразяват плувните спортове. Те определиха най-добрите на Стария континент за 2011 година в девет категории за мъже и за жени - плуване, скокове във вода, плуване в открити води, водна топка и синхронно плуване.

Стойчев, който спечели световната титла на 25 километра в Шанхай, беше класиран на трето място в раздела плуване в открити води с 14,7 процента от гласовете.

Убедителен шампион с 58,8 процента от вота стана германецът Томас Лурц. Той заслужи първото място за трети път в кариерата си след 2007 и 2009 година. Втори със 17,6 процента пък се нареди Спиридон Янотис от Гърция.

Най-убедително първото място в отделните категории спечели италианката Федерика Пелегрини. Тя получи 62,9 процента от гласовете за най-добра европейска състезателка по плуване. Пелегрини стана световна шампионка на 200 и 400 метра свободен стил в Шанхай.

При мъжете за най-добър на континента в оспорвана надпревара беше избран Александър Дале Оен. Световният шампион на 100 метра бруст събра 31,9 процента от гласовете и изпревари с 3 процента миналогодишния първенец Камий Лакур от Франция, предаде Novsport.