Испанският пилот от заводския тим на Ямаха финишира с време 42:34.291 минути, изпреварвайки с 3.188 секунди своя сънародник от Репсол Хонда.

Хорхе Лоренсо направи брилянтно състезание от първа позиция на стартовата решетка и успя да удържи натиска на пилота на Репсол Хонда през всичките 22 обиколки.

20-годишният испанец, миналогодишен победител в Moto2, обаче все още води в генералното класиране на надпреварата и четвърто място във Валенсия на 10 ноември ще му осигури титлата в Кралския клас, с което той ще се превърне в най-младия шампион от 64 години насам, съобщи БТА.

Алекс, 17-годишният брат на Марк Маркес, спечели своята първа победа в Moto3 по-рано през деня и остави жива битката за титлата, докато Пол Еспаргаро победи в Moto2 и вдигна купата за 2013 година.