Срещата се проведе на стадиона в столичния квартал "Овча Купел".

"Белите" на Емил Велев тръгнаха изключително слабо и показаха беззъба игра, и след края на двубоя феновете на Славия започнаха да скандират "оставка, оставка" по адрес на бившия треньор на Левски.

От другата страна, без да впечатли с играта си, дебютантът в "А" група Калиакра все пак постигна престижен успех в първия си мач сред елита.

Единственото попадение в двубоя падна в 5-та минута, когато Четин Седула центрира отдясно в наказателното поле на Славия, след което Георги Филипов надскочи противниковите бранители и вкара за 1:0.

Гостите трябваше да доиграят срещата с човек по-малко, след като в 87-та минута Антон Димитров получи втори жълт картон и бе изгонен от главния рефер Александър Костадинов, предаде Гонг.