Мамелъди Съндаунс се наложи с 2:0 като гост над Блумфонтейн Селтик и събра 16 точки, с 6 по-малко от водача в класирането Суперспорт Юнайтед. През първото полувреме футболистите на Христо Стоичков имаха тотално надмощие, създадоха много чисти голови положения, но реализираха само едно.
Мабхути Кениеза откри резултата в 14-ата минута с удар по земята, който мина между краката на вратаря на домакините. След почивката картината на терена се промени тотално. Домакините от Блумфонтейн атакуваха яростно, но пет минути преди края Съндаунс стигна до втори гол и затвърди успеха си.
Феликс Катонго се разписа от близко разстояние, след като се възползва от пас на Илайас Палембе. Другата сряда Съндаунс гостува на намиращия се на 14-о място отбор на Платинум Старс.