Тимът на Сър Алекс Фъргюсън надигра тотално своя съперник и освен трите попадения изтърва още куп положения. Срещата започна с натиск на домакините.
Още в 3-ата минута Рууни остана сам срещу вратаря след неубедителна изява на бранител на Уулвс. Нападателят на Юнайтед реши да стреля, вместо да подаде към непокрития Бербатов, и вратарят спаси.
В 11-ата минута Евра центрира остро, но Рууни не успя да преодолее противниковия вратар.
Най-чистото положение за гостите в мача бе в 18-ата минута, но Френд стреля над вратата.
В 30-ата минута натискът на "червените дяволи" даде резултат и те стигнаха до гол.
Зубар игра с ръка в наказателното поле и съдията Стив Бенет отсъди дузпа, която бе реализирана безкомпромисно от Рууни.
След попадението статуквото не се промен и домакините продължиха да атакуват. В 43-ата минута логичното се случи и след центриране от корнер Неманя Видич се извиси и с глава удвои преднината на своя тим.
През втората част гостите не намериха отговор на своя съперник и Юнайтед стигна до трети гол. Негов автор стана Антонио Валенсия, който се възползва от невероятна асистенция на Бербатов.
До края на двубоя българския национал продължи да играе за своите съотборници и им раздаваше пасове. Въпреки това до нов гол не се стигна и двубоят завърши при резултат 3:0.