Шимао, Рейес и Форлан на два пъти донесоха победата на "дюшекчиите", а реваншът е следващата седмица.
Двубоят започна със силен натиск на Атлетико и в началото по един пропуск направиха Агуеро и Тиаго.
В 9-та минута обаче "дюшекчиите" успяха да открият резултата, след като Агуеро проби през центъра, хвърли един пас на Шимао, а португалецът засече кълбото от воле – 1:0.
Натискът на столичани продължи и след гола и в 14-ата минута стражът на Сантандер Колтори трябваше да се намесва след изстрел на Агуеро.
В 28-ата минута гостите пък изпуснаха най-чистото си положение, след като Мунитис не можа да вкара от изгодна позиция.
Така се стигна до 40-ата минута, когато "дюшекчиите" съумяха вкарат втори гол в своя полза.
Тогава Шимао проби и центрира отляво, защитник на Сантандер не се намеси добре и позволи на Рейес да го изненада и да удвои преднината на своите.
През втората част домакините продължиха със своята доминация и в 61-ата минута реферът на двубоя отсъди дузпа в тяхна полза след нарушение на Морал срещу Хурадо.
Зад топката застана Диего Форлан, който бе безпощаден за 3:0.
11 минути по-късно „дюшекчиите” получиха правото да изпълнят втора дузпа, след като Торехон извърши нарушение срещу Агуеро.
Изпълнителят отново бе Форлан, а резултатът бе същият – гол за Атлетико и победа над Сантандер в първия полуфинал с 4:0.