Арсенал записа шеста поредна победа във Висшата лига и продължава да лети високо под ръководството на новия си наставник Унай Емери.

"Артилеристите" победиха с 5:1 като гост Фулъм след много красива игра през второто полувреме, което бе белязано от четири попадения, едно от които след страхотна комбинация.

Първото полувреме завърши при резултат 1:1, но през второто хората на Славиша Йоканович капитулираха и бяха разгромени от съперника, който игра със завидно настроение.

Иначе резултатът бе открит в 29-а минута с попадение на Александър Лаказет, който спря топката в наказателното поле след пас на Алекс Айоби и с обръщане стреля точно.

В края на полувремето обаче Фулъм изравни. Андре Шурле бе изведен и с техничен прехвърлящ удар преодоля Бернд Лено - 1:1.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 49-а минута Лаказет вкара втория си гол с удар извън наказателното поле. В 67-а минута дойде най-красивият момент в мача. След фантастична красива атака Аарън Рамзи се разписа с пета, за да направи 3:1. Попадението напомни на играта на Арсенал при Арсен Венгер.

Остана време и за влезлия като резерва Пиер-Емерик Обамеянг да се разпише на два пъти. Първо го направи в 79-а минута, а след това и в продълението за крайното 5:1.

Арсенал се изкачи до третата позиция с деветата си поредна победа във всички турнири и има 18 точки. Фулъм е 17-и с пет точки.