Арсенал спечели с 3:1 домакинството си на Бърнли в първи мач от 17-ия кръг на Висшата лига.

В герой за "артилеристите" се превърна Пиер-Емерик Обамеянг, който вкара две попадения и вече е едноличен лидер в голмайсторската листа на първенството с общо 12.

Двубоят бе белязан и от завръщането на Месут Йозил в титулярния състав на тима за Висшата лига - това не се бе случвало от малко повече от месец и халфът записа асистенция.

Не е пресилено да се каже, че германецът вдъхнови отбора си през първото полувреме с фантастичен пас, който доведе до асистенцията на Сеад Колашинац към Обамеянг.

Голът падна в 14-та минута и беляза първия случай в общо 18 мача, в който лондончани завършват първо полувреме като водещи в резултата.

Те заслужено стигнаха до втори гол в 48-та минута, когато Александър Лаказет подаде на габонския голмайстор и той отблизо разстреля Джо Харт. След 0:2 Бърнли заигра много силно и най-вече твърдо, за да стигне до намаляване на изоставането си.

След голямо разбъркване в наказателното поле на Бернд Лено в 63-та минута, Ашли Барнс се разписа за 1:2.

Арсенал все пак стигна до гола на успокоението в последната минута. Месут Йозил подаде на резервата Алекс Ийоби. Повторенията показаха, че голмайсторът е в засада, но такава не бе отсъдена.

Петият Арсенал вече има 37 точки и се изравни с четвъртия Челси преди мача на "сините" с Лестър. Бърнли остава в опасната зона - 18-ти с 12 точки.