Двама българи блеснаха в шоу мач с участието на отбора на собственика Дейвид Бекъм в американската Мейджър Сокър Лийг.

Индиана Василев, който е с български родители и корени, но роден, израснал и играещ за САЩ, вкара гол за Интер Маями. Станислав Иванов - родом от Габрово, юноша на Левски и български национал, даде асистенция и игра силно за Чикаго Файър.

Интер на Бекъм спечели мача драматично с 3:2, но цялото зрелище си струваше. За първи път след привличането му от Астън Вила, Василев започна като титуляр за звездния състав от Маями, където личат имена като Блез Матюиди, Гонсало Игуаин и Родолфо Писаро.

Индиана вкара в 34-ата минута първия гол в мача, след като отблизо добута топката във вратата.

Гостите обаче изравниха чрез Калво още до почивката, а в 48-ата минута Лука Стоянович ги изведе напред. Тогава Стаси Иванов проби отдясно и хитро му сервира топката на точката за дузпата, вместо да търси центриране.

Домакините стигнаха до пълен обрат в последния половин час с голове на Роби Робинсън и Писаро (в добавеното време), за да спечелят точките.

Интер Маями е 12-и на Изток (от 14 тима) с 19 точки, а Чикаго е 11-ти с 20.