Ботев (Пловдив) победи Берое с 4:3 след изпълнение на дузпи и се класира за четвъртфиналите на Купата на България.

Двубоят в Стара Загора завърши наравно 0:0 и дербито на Тракия трябваше да бъде решавано с дузпи. При изпълнението им пловдивските играчи бяха по-съобразителни, възползвайки се от пропуски на Георги Ангелов и Мартин Райнов от Берое.

Двата тима изиграха нервен мач, в който единоборствата и нарушенията бяха далеч повече от опасните ситуации пред двете врати.

Берое все пак имаше отличен шанс да открие в 18-ата минута.

Снимка: Bulphoto

Вандерсон направи чудесен пробив, подаде към Бригидо, а португалецът като по чудо не вкара. Той се озова на чиста позиция, но уцели намиращия се на голлинията Джонатан Перейра.

Ботев от своя страна отговори с два далечни удара на Тодор Неделев.

Пловдивчани започнаха доста по-активно втората част, но натискът им доведе само до два удара на Густаво Афонсо, които не затрудниха Перниш.

Така почти цялото второ полувреме премина без нищо по-интересно пред двете врати. Гол на Берое бе правилно отменен заради засада на Меска, а в даденото от съдията продължение, Иван Бандаловски шутира от малък удар, но вратарят на Ботев спаси.

Така мачът стигна до продължения. В първото от тях двата тима бяха пестеливи, но домакините натиснаха здраво през вторите 15 минути.

Почти всичките се изиграха в половината на Ботев, но изсипаните топки и центриранията, които Берое използваха не застрашиха вратата на Кайзер, за да дойде логичната развръзка - дузпи.

Те започнаха по-добре за Берое след пропуска на Стивън Петков, но за старозагорци с неточни удари се отчетоха Георги Ангелов и Мартин Райнов, за да дойде заключителното изпълнение на Серка Юсеин, който прати своя Ботев на четвъртфинал.