Големият фаворит за европейската титла - Англия, стартира първенството с победа, но също така и с твърде разочароващо представяне на терена.

Англичаните победиха Сърбия с 1:0 в мач от Група "С", за който спокойно може да кажем, че сякаш бе най-скучният и лишен от зрелище двубой от началото на първенството.

Да, Англия изпълни своята цел и взе трите точки в може би най-трудния си мач в групата, но със сигурност не това бе представянето, което всичко очакваха, особено на фона на това, което Германия и Испания направиха в откриващите си мачове.

Англия стартира чудесно - не позволи на Сърбия да направи пас до шестата минута, успя да поведе в 13-ата, но общо взето това бе всичко позитивно, с което "Трите лъва" ще се запомнят в тази среща.

Голът на победата вкара Джуд Белингам, който се разписа с глава, след като с доза късмет и рокоше центрирането на Букайо Сака го намери на отлична позиция в малкото наказателно поле.

Снимка: Getty images

Но перфектният ранен старт не доведе до нищо впечатляващо, защото до самия край на мача Англия имаше само още един шанс за гол - в 77-ата минута.

Тогава отново имаше центриране отдясно, но на Джаред Боуен, което бе засечено от Хари Кейн, но изстрелът му с глава бе отбит в гредата от стража Предраг Райкович.

През останалото време английските играчи бяха предприели доста предпазлив подход, а наближаването на края се забелязваха и доста отчаяни центрирания напред и дори странно бавене на време.

Трябва да уточним, че в нито един момент англичаните не бяха жертви на масиран сръбски натиск. Западните ни съседи не създадоха чисто положение за гол, а трябва да съжаляват за два далечни удара през втората част - единият спасен от вратаря Пикфорд, другоят от Хари Кейн.

На практика най-доброто отиграване на Хари Кейн в мача бе моментът, когато скочи и пред голлинията изчисти далечният шут на Велко Бирманчевич.

Така изключително икономичният тим на Англия, който стоеше здраво в защита заслужи победата си, но със сигурност представянето на тима ще повдигне доста въпросителни дали англичаните правилно бяха определени за фаворит №1 на турнира.

След първите два мача в тази група Англия оглави групата с три пункта и на практика едно реми в оставащите два мача ще прати тима в следващата фаза. Дания и Словения са с по точка след ремито помежду си, а Сърбия остава без актив.