Ливърпул излезе с доста променен състав за четвъртфиналния реванш с Бенфика в Шампионската лига, но това по никакъв начин не спря мърсисайдци да зарадват “Анфийлд” с узаконяване на класирането си за полуфинал. Вторият двубой с португалците завърши 3:3, като това окончателно подпечата визата на “червените” за място сред последните четири тима в най-силния турнир на континента.

Юрген Клоп остави на пейката Върджил ван Дайк, Мохамед Салах и Садио Мане, като Салах и Мане все пак влязоха в игра след почивката.

“Червените” повеждаха в резултата на два пъти, но в крайна сметка срещата с лисабонските “орли” завърши при зрелищно равенство и 3:3.

Както в първия мач в Португалия, Ибрахима Конате отново вкара първия гол в мача, реализирайки с глава след изпълнение на корнер след малко повече от 20 минути за 1:0.

Гонсало Рамос вкара изравнителното попадения за Бенфика десет минути след това, като имаше съмнения за засада, които бяха разсеяни от ВАР - 1:1.

Два гола на Роберто Фирмино върнаха домакините напред - бразилецът се разписа на празна врата в 55-ата минута, а след това направи 3:1 в 65-ата, когато удвои сметката си от воле.

В последните двадесет минути на мача гостите обаче пак наваксаха изоставането си - първо Яремчук с хубаво отиграване направи 3:2, а десет минути преди края и уругвайската голова машина Дарвин Нунес се разписа за 3:3.

Така с общ резултат 6:4 Ливърпул продължава напред към полуфиналите, където ще има сблъсък с Виляреал.