Уест Хям и Манчестър Сити завършиха наравно 2:2 в Лондон в много интересен двубой от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига.

Така "гражданите" прекъснаха победната си серия във Висшата лига, но те остават големият фаворит за спечелването й и през този сезон.

Отборът на Пеп Гуардиола остава събра актив от 90 точки и води с четири на Ливърпул, който във вторник гостува на Саутхемптън. Всичк оостава в ръцете на Сити, като в последния кръг евентуална победа над Астън Вила на "Етихад" ще означава шампионска титла.

Днес на Олимпийския стадион в Лондон Сити шокиращо изостана с 0:2 през първото полувреме, но през второто тръгна за обрат и почти го постигна. Изравни до 2:2, но след това Рияд Марез се превърна в антигерой, като изпусна дузпа. Ако бе вкарал, щеше да улесни задачата на "гражданите" за последния мач, при който щеше да е нужно само равенство. Естествено, остава и възможността Ливърпул да не спечели следващия си мач.

Уест Хям хвана съперника си на контраатака и вкара след два фантастични извеждащи паса към Джаред Боуен. Първо в 24-ата минута той получи асистенция от Пабло Форналс, а след това в края на полувремето и от Михаил Антонио.

В 49-ата минута Сити стигна до важния си първи гол в мача, като удар на Джак Грийлиш рикошира в бранител и се оказа неспасяем за вратаря.

В 69-ата минута след центриране на Рияд Марез, Владимир Цуфал заби топката с глава във собствената си врата за 2:2.

Сити можеше да победи, но в 86-ата минута вратарят Лукаш Фабиански спаси дузпа на Рияд Марез, която може да се окаже много важна.

Равенството оставя Уест Хям на седмата позиция с 56 точки.