Бразилия и Колумбия направиха мача на турнира дотук на Копа Америка, а той бе и последен от програмата на груповата фаза.

Зрелището в Санта Клара, Калифорния, завърши 1:1, а с това колумбийците удържаха първото място в група D със 7 точки, докато Бразилия с 5 остава втора. И се стяга за четвъртфинал срещу отбора, срещу който никой не иска да играе в Южна Америка от 3 години. Уругвай на Марсело Биелса.

Селесао поведе в 12-ата минута с фамозно изпълнен пряк свободен удар от левачката на Рафиня, но нито за миг златистите нямаха пълна доминация в мача срещу тима на Нестор Лоренсо. Колумбия е другият страховит противник като форма на континента.

Защото когато Дани Муньос вкара за 1:1 в 45-ата минута и с това донесе точка за своите, се оказа, че серията без загуба за този състав е вече 26 поредни мача! От две години и 4 месеца никой не е побеждавал колумбийците дори в контрола.

Второто полувреме бе изпълнено с добри положения, като най-чистото пропиля Рафа Боре, изведен от Луис Диас на 5 метра пред вратата. Нападателят някак прати топката над гредата и изпусна да донесе победата на Колумбия.

Снимка: AP/БТА

В 70-ата минута дойде друг ключов момент. Винисиус Жуниор получи жълт картон (а трябваше да има такъв доста преди това), който е втори за него на турнира. Това означава, че суперзвездата на Реал ще гледа отстрани четвъртфинала с уругвайците, защото е наказан. Жеферсон Лерма, двигателят в колумбийската халфова линия, също няма да играе в четвъртфинала на своите заради два жълти картона. Той е срещу Панама.

Вини беснееше срещу рефера в края на първото полувреме, когато бе съборен в наказателното поле, но не последва дузпа. През втората част опита провокации, постоянно репликираше съдията и картонът изглеждаше неизбежен.

В другия мач от групата Коста Рика би Парагвай с 2:1, събра четири точки, но отпада. Тази група се оказа най-силна и това е за сметка на костариканците, които направиха много добри мачове, като стигнаха и до 0:0 с Бразилия в първия.

Четвъртфиналите:

Петък, 04:00 ч Аржентина - Еквадор

Събота 04:00 ч Венецуела - Канада

Неделя 01:00 ч Колумбия - Панама

Неделя 04:00 ч Уругвай - Бразилия.

Всички мачове са по MAX Sport 3 HD.

Регламентът, много критикуван заради това, обуславя победителите от четвъртфинали 1 и 2 да се срещнат на полуфинал, както и тези от 3 и 4. Тоест - можем да гледаме пак двубой на отбори, които бяха заедно в групата. Колумбия и Бразилия може да играят пак един срещу друг след 8-9 дни на полуфинал, ако преодолеят следващите си противници.

Няма да е лесно. Уругвай лети на турнира с три победи, воден от най-добрия треньор на континента.