След четири поредни мача без победа Байерн вкуси успех - 3:1 при гостуването на Волфсбург.

Байерн изцяло доминираше срещата и няколко удари бяха спасени преди да бъде открит резултата.

Това се случи след половин час игра, когато Робърт Левандовски бе изведен зад защитата и промуши топката между краката на вратаря на Волфсбург за 1:0.

В 48-а минута полякът направи 2:0. Технично преодоля вратаря и стреля в опразнената врата.

В 53-а минута домакините получиха дузпа, която бе отменена с ВАР. Малко след това Ариен Робен получи червен картон за груб фаул срещу съперников футболист.

Волфсбург върна един гол в 63-а минута чрез Вуг Вергхост, който получи добра топка от Адмир Мехмеди.

Байерн вкара гола на успокоението в 72-а минута чрез Хамес Родригес. Асистенцията бе на Левандовски.