Локомотив (Пловдив) победи с 3:2 Лудогорец в страхотен мач на "Лаута", противопоставил първия и третия в класирането преди началото на кръга.

Въпреки трудните условия за игра, най-вече заради калният терен, двата тима успяха да направят невероятен мач, преминал през доста драма и обрати.

Мачът можеше да се развие във всякаква посока, но в крайна сметка играчите на Локомотив успяха да изковат ценния и доста престижен успех.

Той ги изкачва на второто място поне за два часа, докато не завърши мача на ЦСКА срещу Черно море. По-важното от този резултат е, че той може сериозно да заплете интригата около шампионската титла.

Ако ЦСКА вземе превърналият се в изключително важен мач срещу Черно море, то "червените" ще се приближат на три точки от Лудогорец, само седмица преди директния сблъсък помежду им.

Локомотив също е в играта за първата позиция, макар да не афишира подобни амбиции. Пловдивчани вече са на пет точки от Лудогорец.

Днес всичко започна отлично за разградчани, които откриха в 17-ата минута, когато Абел Анисе завърши чудесна контраатака на шампионите.

В първите 40 минути на мача Лудогорец бе тотален господар на терена и имаше още няколко добри шанса, а Локомотив се затрудняваше в организирането на атаки.

Всичко обаче се преобърна само в рамките на три минути. Капитанът Светослав Дяков се контузи и напусна терена, а това всякаш внесе смут в редиците на разградчани, които допуснаха бърз обрат.

Цялата отбрана се разкъса в 41-ата минута, когато Момчил Цветанов напълно необезпокояван получи топката в наказатленото поле и изравни.

А след това дойдоха и миговете магия на Димитър Илиев, който показа защо бе избран за Футболист №1 на България в последните две години. След нова грешка в отбраната той получи топката около границата на наказателното поле, като по магически начин копна топката край излезлия пред вратата си страж на Лудогорец, а това означаваше гол и пълен обрат за Локомотив.

Шоуто през втората част продължи, като тя започна доста по-силно за шампионите, които изравниха в 53-ата минута.

Бърнард Текпетей използва скоростта си, за да надбяга бранител на Локомотив и бе фаулиран, а това означаваше дузпа. С наказателния удар се нагърби Клаудиу Кешеру, който направи резултата 2:2.

В тези минути Лудогорец отново бе по-добър на терена и се хвърли за пълния обрат, но пък по-чистите положения идваха в полза на Локомотив.

Диниш Алмейда нацели страничната греда, а пък малко по-късно не успя да отбележи от чиста позиция, останал на няколко метра пред празната врата.

И сякаш голямата грешка на Лудогорец бе, че не се възползва от тези около 25 минути на доминация, които имаше. Постепенно пловдивчани започнаха да поглеждат по-смело към вратата на Ренан, зада се стигне до победния гол в 77-ата минута.

Дейвид Малембана изпълни доста хитро фаул от дистанция, като целта му бе топката да тупне на мокрия терен точно пред вратаря. И това сработи, защото Ренан не успя да улови топката, а там връхлитащия Салинас я прати във вратата за 3:2.

А победата за Локомотив подпечата Мартин Луков с последното отиграване в мача. То бе невероятно спасяване дълбоко в добавеното време, което отне шанса на Лудогорец да стигне поне до точка.

Невероятен мач, който дава заявка, че у нас може би ще има ожесточена борба за титлата до последните кръгове.