Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха наравно 1:1 в дербито от седмия кръг на Висшата лига.

Двата тима по-скоро разочароват феновете си от началото на сезона, като се надяваха на победа на "Олд Трафорд", но сякаш логично разделиха по точка.

Манчестър Юнайтед успя да открие в 45-ата минута, когато Скот Мактоминей шутира неспасяемо в горния десен ъгъл на Бернд Лено.

Докато топката летеше към вратата, капитанът на Арсенал Гранит Джака странно наведе главата си, макар да можеше да опита да блокира удара.

Именно последните минути на първата част бяха най-интересните в нея.

Двата тима изпуснаха по чисто положение в рамките на 2 минути, за да се стигне и до гола на Мактоминей.

Арсенал от своя страна изравни в 58-ата минута чрез обичайния зоподозрян - Пиер-Емерик Обамеянг.

Попадението му обаче първоначално бе отменено заради засада, но справедливостта възтържествува след намесата на ВАР.

Решението на страничния съдия бе сртанно, защото положението дори не бе спорна, а Обамеянг очевидно не бе в нередовна позиция.

Попадението на габонския национал пък бе шесто за седем кръга.

До края и двата тима имаха шансове да достигнат до успеха. По-близо да стори това бе Манчестър Юнайтед, но Бернд Лено се отчете с две страхотни намеси.

Спечелената точка прати Арсенал на четвъртата позиция с 12 точки, докато Юнайтед е десети с 9.