Пирин (Благоевград) спечели за първи път от три мача насам, надделявайки  с 2:1 у дома срещу Локомотив (София). “Орлетата” стигнаха до успеха благодарение на майсторски изпълнения на Станислав Манолев и Красимир Станоев, които вкараха за домакините, докато за гостите бе точен Матеус Дуарте.

Благодарение на днешните три точки благоевградчани изпревариха “железничарите” в класирането и вече са единадесети, докато столичани са дванадесети с 28 точки - две по-малко от Пирин.

Ветеранът Манолев откри в 13-ата минута, когато овладя избита топка пред дъгата на наказателното поле и с неспасяем изстрел я прати във вратата на Жарко Истатков.

След 30 минути футбол Станоев засенчи попадението на Манолев с още по-красив гол, от малко по-голяма дистанция, но пак след изчистване на топката. Станоев се разписа с прекрасно воле, озовало се в горния десен ъгъл за 2:0.

Двадесетина минути преди края Дуарте вкара за Локо, засичайки с глава центриране на Стойчо Атанасов.