България ще има само един представител в групите на евротурнирите тази есен. "Левски" отпадна в плейофите на Лигата на конференциите, след като отстъпи с 0:2 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) и така след общ резултат 1:3 се прости с мечтата си да продължи напред в надпреварата.

За последно "сините" са играли в групова фаза през 2010 година, а този сезон отново единственото българско участие ще бъде на Лудогорец.

На трибуните на "Дойче Банк Парк" във финансовата столица на Германия и Европа имаше повече от 2500 български фенове, както и над 40 000 местни запалянковци, които въпреки наказанието за затваряне на 10-хилядния сектор с ултраси на "орлите", сътвориха наелектризираща обстановка.

И двата отбора влязоха в мача остро, като в рамките на първите две минути си размениха по една идентична бърза атака по фланговете, завършила с центрирания, но без нещо повече.

След това домакините установиха изцяло контрол върху играта, като доминираха във владението на топката и всичко се случваше най-вече в половината на българския тим. В 25-ата минута гол на египетския нападател Мармуш бе отменен заради засада, след като изскочи очи в очи с Пламен Андреев и отбеляза.

Като цяло положения през първата част липсваха, а при една от малкото възможности в остатъка от полувремето Марио Гьотце стреля неточно към опразнения далечен ъгъл на българската врата пет минути преди почивката.

Лошо изчистване на Петрис рано във второто полувреме създаде суматоха пред българската врата, но всичко се размина безболезнено. Последвахата може би най-силните и активни минути за "сините" в мача - между 50-ата и 60-ата, когато те за първи път погледнаха повече към противниковата половина, ала без да имат каквито и да е реални шансове.

Четвърт час преди края резервата Нганкам стреля от десет метра, в обсега на Андреев, но дори да бе отбелязал, отново имаше маркирана засада - общо пета на сметката на "орлите". Рикардиньо пък получи аркада след единоборство с Робин Кох.

В последните десетина минути Айнтрахт реши всичко в своя полза. Първо в 79-ата минута, точно както и преди седмица на "Васил Левски", световният шампион Марио Гьотце се оказа непокрит отдясно на българската врата и с прецизен пас намери Нганкам, който без проблеми реализира за 1:0.

"Левски" тръгна напред, като в 84-ата минута Уелтън нахлу в наказателното поле на Трап и центрира, но подаването му бе блокирано, а две минути след това Франкфурт нанесе и втория си удар.

Прекалено лесно изгубена топка в центъра прерасна в перфектно изпълнена атака на "орлите", които с три паса стигнаха до точката за дузпа, откъдето Шкири не сбърка за 2:0.

Българите не отправиха нито един точен удар през целия мач.