Арсенал обърна голям мач в Атина срещу Бенфика - 3:2 с цената на класиране за осминафиналите в Лига Европа при общ резултат 4:3. Лондонският отбор намери сили и характер за триумфа, след като изоставаше с 1:2 по-малко от половин час преди края. Гол на Пиер-Емерик Обамеянг с глава в 87-ата минута узакони обрата и победата, но през колко кръга на Ада мина Арсенал за нея...

Същият Обамеянг вкара за 1:0 в 21-вата минута, а английският тим доминираше преди почивката. Само че не я дочака с преднина, след като фамозно изпълнение от пряк свободен удар на Диого Гонсалвеш донесе равенство на португалския гранд. В 61-вата Рафа Силва изведе напред лисабонските "орли" след кошмарна грешка на Дани Себайос и на Арсенал вече трябваха два гола.

Киърън Тиърни върна един с шут по диагонала, а накрая пак бе ред на Обамеянг, който вкара след центриране на Букайо Сака, асистирал и за първото му попадение. В добавеното време португалците натискаха, но нямаха шанс да изравнят пак.

Арсенал и Бенфика - големи имена на континента, играха в Рим първия мач преди седмица, а сега се срещнаха в Атина в реванша. Такива са времената с ограниченията за пътувания из Европа в пандемичната обстановка.

WINBET - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Сензацията на вечерта дойде в Германия, където Хофенхайм допусна 0:2 от норвежкия Мьолде и отпада от турнира. В първия мач тимът от Бундеслигата пропиля аванс от 3:1 и срещата завърши 3:3.

Тази вечер две попадения на Ейрик Андерсен дадоха успеха на Мьолде и го пратиха на осминафинал.

Наполи стигна до победа над Гранада с 2:1 на празния стадион "Диего Марадона", но това не бе достатъчно след 0:2 в първия мач. Ранният гол на Пьотр Желински даде надежди на неаполитанците за обрат, но Анхел Монторо изравни още преди почивката. Фабиан Руис пак изведе домакините напред, но до края основно на терена властваха нервите - 10 жълти картона са доказателство за това.

Рейнджърс е на осминафинал най-убедително от всички отбори дотук, като разби с 5:2 Антверп в реванша. Отборът на мениджъра Стивън Джерард би и навън в първия мач (4:3).