Христо Янев започна кариерата си начело на Пирин (Благоевград) с равенство - 0:0 срещу Локомотив (Пловдив) в първия мач от поредния кръг в родното първенство. Някогашният халф се завърна в елита след прекъсване от пет години, след като за последно водеше за постоянно Нефтохимик - през сезон 2016/2017.

Така "орлетата" продължават да нямат победа вече седем поредни мача. За последно те спечелиха срещу Ботев (Враца) у дома на 2 септември.

Първото полувреме не бе блестящо за благоевградчани, след като на Янев му се наложи да направи две принудителни смени след само половин час заради контузии на Преслав Йорданов и вратаря Янко Георгиев.

Резервата Станислав Костов, който смени Йорданов, пропусна най-доброто положение може би в целия мач, след като в предпоследната минута на първата част излезе сам срещу Динко Хоркаш, но само за да стреля покрай вратата.

Към края на мача пловдивчани натиснаха една идея повече, след като Пирин видимо отпадна ифзически, но до голове така и не се стигна.

Пет минути преди края Петър Занев от домакините удари лошо главата си при шпагат и бе закаран с линейка в болница. Заради ситуацията съдията даде осем минути продължение, но и това не доведе до гол.

За гостите това е четвърти пореден мач без загуба и те са четвърти с 30 точки, докато Пирин е предпоследен - на петнадесето място само с 9.