Кристиано Роналдо си взе почивка преди няколко дни срещу Испания, но днес бе на линия и поведе своята Португалия към разгромен успех.

Суперзвездата вкара два гола в рамките на няколко минути, а "мореплавателите" разгромиха Швейцария с 4:0 в мач от Лигата на нациите.

Макар и не директна асистенция за откриващото попадение, Роналдо може да си припише заслугите, защото Уилям Кравальо довкара отбития от вратаря пряк свободен удар на Кристиано.

Магическите минути за капитана с №7 дойдоха между 35-ата и 39-ата, в които той вкара двата си гола, разплакали неговата майка.

Емоционалните мигове бяха уловени и след двата гола, а фактът, че майка му все още се вълнува и плаче дори при 117-ия гол на сина си с националната фланелка, е наистина трогващ.

Иначе крайния резултат в този мач оформи Жоао Кансело през втората част.

В другия мач от групата Чехия и Испания завършиха наравно 2:2 в Прага, а двубоят ще се запомни с това, че Гави отбеляза гол, превръщайките се в най-младия голмайстор за мъжкия тим на "Ла Роха" със своите 17 години 304 дни.

Освен това той държи и рекорда за най-млад състезател с мач за Испания, посигнат при дебюта му през октомври.

Така след два кръга Чехия и Португалия делят първата позиция с по 4 точки, Испания има 2, а Швейцария все още няма актив.

Ето и какво се случи в останалите групи от Лигата на нациите, от които мачове се играха тази вечер: