Българският рефер Георги Кабаков ръководи приятелската среща, в която Франция победи Ейре с 2:0 на "Стад дьо Франс" в Париж.

Мачът бе първи за "петлите" от подготовката им за предстоящия Мондиал, като през почти всичките 90 минути изглеждаха доста впечатляващо на терена.

Момчетата на Дидие Дешан буквално разпиляха своя съперник под проливния дъжд, като 2:0 бе най-малкото, с което ирландците можеха да си тръгнат.

Селекционерът дори бе оставил на резервната скамейка някои от основните играчи, които имаха изтощителни сезони с клубните си тимове.

Снимка: Getty images

Натискът на домакините започна още от първата минута, а в 15-та имаха сериозни претенции за дузпа. Топката рикошира в ръката на ирландски бранител, но Кабаков бе категоричен, че дузпа няма.

Логичното все пак се случи в 40-та минута. Оливие Жиру се извиси и стреля с глава след центриране от корнер, ударът му бе спасен, но той отново стигна до топката и отблизо я прати във вратата.

Четири минути по-късно, Набил Фекир се освободи и отправи удар, вратарят Колин Дойл успя да се намеси и да избие топката, но тя куриозно мина зад гърба му и се търкулна във вратата за 2:0.

През втората част мачът продължи да се играе на една врата, но множеството пропуски оставиха резултата непроменен, а с играта си, Франция даде сериозна заявка за нещо значимо в Русия.

До старта на Световното първенство "петлите" ще изиграят контроли със САЩ и Италия.