Славия си осигури място в елита и през следващия сезон с реми във Враца - 1:1. Точката е напълно достатъчна на "белите" за 11-ото място, което ги оставя извън баражите и директното изпадане, при това - кръг преди края на плейофната фаза.

С 34 точки, те са недостижими на върха на карето, оформено на дъното след редовния сезон.

Етър отпадна по-рано днес след домакинска загуба от Монтана с 1:2, а поделените точки във Враца означават, че в последния кръг ни чака страховито дерби на Северозапада за това кой ще е вторият изпадащ.

Ботев е с 29 точки и ще гостува в петък от 20 часа на Монтана, който има 27. Победа на домакините ги праща на бараж срещу Септември (София) - трети от Втора лига. При реми или успех на гостите, в този мач влизат врачани. Другият тим в дербито отпада с Етър.

Разбира се, уточнението за регламента е задължително. БФС се кани да приеме промяна, която би изключила директното изпадане, а ще прати на бараж само последния състав в групата. Но към момента официално все още важи форматът, който бе актуален в началото на сезона. А той - с изпадане на 13-ия и 14-ия, а класираният на 12-о място отива на бараж с третия от Втора лига.

Във Враца Радослав Кирилов откри за гостите в 31-вата минута, довкарвайки отбита топка от вратаря на домакините Красимир Костов след удар на Питър Макрилос.

В добавеното време на първото полувреме Дориан Бабунски изравни след корнер, като даде надежди за обрат. Но такъв нямаше и Славия отдъхна с облекчение. Страховете от по-ранните етапи на сезона за изпадане бяха преодоляни.

Ботев се стяга за битка с местния съперник Монтана, която ще определи съдбата на врачани в края на първенството.