Жозе Моуриньо се завърна в английската Висша лига със стил.

Воденият от него Тотнъм спечели лондонското дерби срещу Уест Хем с 3:2.

Това бе първи успех за "шпорите" във Висшата лига от пет мача насам. За последно закъсалият тим от Северен Лондон победи в края на септември.

Още по-впечатляващото бе, че този успех дойде в гостуване, защото последната победа на Тотнъм извън собствения им стадион бе чак на 20 януари.

Именно това очакваха всички от Моуриньо, да успее да събуди изпадналия в криза тим.

В играта на тима се видя доста повече желание и свежест, а след 49 минути игра резултатът бе 3:0 в полза на гостите.

След няколко сериозни пропуска и отменен гол заради засада, Хюн Мин Сон успя да изведе "шпорите" напред.

Жозе Моуриньо не скри емоциите си и изрази доста бурно радостта си.

Малко по-късно Сон предостави топката на Лукас Моура, който удвои, а в началото на втората част Хари Кейн направи преднината на Тотнъм класическа.

Михаил Антионио върна един гол за "чуковете"в 73-ата минута, а в последните секунди на срещата Огбона вкара за 2:3, но само, за да направи загубата на тима си по-лека. Време за търсене на изравнителен гол нямаше, а Тотнъм напълно заслужи успеха си.

Снимка: Getty images/Gulliver photos