Локомотив (Пловдив) спечели Суперкупата на България! Пловдивчани победиха Лудогорец с 1:0 насред Разград, за да грабнат трофея за втори път в своята история.

Носителите на Купата на страната спечелиха Суперкупата за първи път след шампионския си сезон през 2004-а, с гол в последната минута на мача, като тогава двубоят бе срещу Литекс.

Направиха го и днес, когато минута преди края страхотен гол на Димитър Илиев осигури трети трофей в клубната витрина в рамките на 15 месеца.

Днешният двубой бе повторение на миналогодишният сблтстк за Суперкупата. Тогава ликуваха играчите в "зелено", а днес в Разград щастливите емоции бяха за пловдивчани.

И това бе напълно заслужено с оглед на развитието на мача. Локомотив имаше тотално превъзходство през втората част, когато създаде редица страхотни положение, а отговор от страна на Лудогорец нямаше.

Седмица преди началото на новия сезон в Първа лига, разградчани показаха доста слабости, докато изглежда Локомотив ще продължи да бъде приятната изненада в родния футбол.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Снимка: БТА

Нивото на игра през първата част не бе особено високо, което може би бе обяснимо предвид факта, че двата тима не са в оптимална форма.

Лудогорец все пак владееше по-често топката и привидно контролираше мача, макар и да не успяваше да създаде чиста ситуация.

Локомотив от своя страна разчиташе предимно на контраатаки, но те сякаш носеха повече опасности от постепенните нападения на шампионите.

Разградчани все пак стигнаха до гол в 19-ата минута, но той абсолютно правилно бе отменен заради засада. Въпреки колебливата намеса на вратаря Луков след удар, довкаралият отбитата топка Жоржиньо бе в засада и попадението му не бе зачетено.

В края на първата част до гол стигна и Локомотив. Той също бе отменен, но решението бе доста по-спорно.

След страхотна комбинация Парвиз Умарбаев отправи удар от малък ъгъл, а топката влизаше във вратата. Йосип Томашевич обаче не прецени ситуацията и реши да я довкара, което се оказа фатална грешка.

Страничният рефер вдигна флага си и отмени гола, макар повторенията да не убедиха в правотата на решението му.

Минута по-късно пък страхотна намеса на Ренан след удар на Аралица отново разочарова пловдивчани.

Снимка: Bulphoto

Втората част на "Хювефарма Арена" в Разград обаче бе коренно различна.

Локомотив бе доста по-активният тим и стигна до редица опасности, докато Лудогорец показа доста слабости в отбраната си и липса на идея в нападение.

Бразилският страж Ренан обаче пак бе герой, защото спаси два удара на Аралица, също така се намеси блестящо при шут на Салинас от около 3 метра разстояние.

В тези минути "смърфовете" изглежда доста опасни, но така и не успяваха да се възползват от възможностите си, а добрата им игра видимо изнерви противника.

Това си пролича в 64-ата минута, когато десният бранител на шампионите - Жордан Икоко, изпусна нервите си и без топка изблъска противников играч.

Действията му означаваха директен червен картон и 10 души на терена за Лудогорец до края на мача.

Това съвсем обърка разградчани, като до края на мача Локомотив продължи да има тотално превъзходство.

И когато изглеждаше, че мачът няма да се реши след 90 минути игра, дойде поредният звезден миг на капитана Димитър Илиев.

Със страхотен удар без подготовка, футболист №1 на България за изминалата година успешно завърши прекрасна атака на тима си.

Голът му падна в 89-ата минута, а до края Лудоогрец така и не успя да се спаси от поражението.

Така напълно заслужено с оглед на 90-те минути игра, Локомотив грабна Суперкупата на страната.