Тотнъм постигна важна, но и напълно очаквана победа с 4:0 над вече изпадналия тим на Хъдърсфийлд.

"Шпорите" спечелиха важни три точки, които ги върнаха на третата позиция в класирането и има дават лека преднина в ожесточената битка за топ 4.

Успехът бе трети пореден на новооткритият "Тотнъм Стейдиъм" само в рамките на 10 дни като и в три мача "шпорите" не допуснаха гол.

Макар Тотнъм да бе без някои основни играчи в състава си, имаше тотално надмощие, а резултатът бе открит след 24 минути игра.

Уаняма получи чудесен пас от Йоренте, финтира вратаря и вкара първия си гол от над година насам.

Само две минути по-късно сякаш всичко бе решено, когато Лукас Моура с мощен диагонален шут удвои.

Този резултат се запази до последните пет минути на мача, когато Лукас Моура с втория си гол в мача направи преднината на Тотнъм класическа, а в заключителните секунди оформи своя хеттрик.