Царско село постигна много изненадваща победа над ЦСКА с 2:1 в мач от 23-ия кръг на Първа лига, който се игра в Бистрица.

Символичните гости днес постигнаха най-големия успех в историята на отбора, който за първа година се подвизава в родния елит.

Отборът на Никола Спасов изигра много силно първо полувреме, в което паднаха и трите гола, а през втората част ЦСКА на Милош Крушчич не направи почти нищо съществено и логично загуби. Така бе прекъсната серия на "армейците", които бяха непобедени от октомври и не бяха допускали гол.

Мачът няма да се запомни само с изненадващия резултат, но и с поведението на феновете на ЦСКА. Огорчени от резултата, те отправяха расистки звуци към играчи на Царско село и ги целеха със снежни топки в рамките на цялото второ полувреме. Освен това хвърлиха пластмасова бутилка към собствения си треньор Милош Крушчич. Това може да се окаже последният мач за сърбина начело на "червените", тъй като и собственикът Гриша Ганчев бе на стадиона. ЦСКА изпусна шанс да стане втори и остава на четвъртата позиция с 43 точки, а Царско село е вече десети с 22.

Снимка: Bulphoto

Изненадващо Царско село поведе в шестата минута. Два удара на Бахамбула бяха блокирани, но топката се озова в Андерсон, който с прецизен удар по земя преодоля Бусато. ЦСКА получи гол за първи път от октомври.

Символичните гости получиха добър шанс в десетата минута, когато удар на Али Соу беше спасен от Джони Пласид. В последствие топката кацна на голлинията и бе изчистена в корнер.

В 20-а минута Стефано Белтраме вкара във втори пореден мач за ЦСКА, след като се възползва от добра асистенция на Едвин Джеси, който проби от дясно. Белтраме имаше късмет, тъй като първоначалният му удар бе спасен от вратаря, но се получи рикошет в тялото на италианеца.

Последваха два неточни удара на най-активният в редиците на Царско село - Бахамбула, но неточни. В 40-ата минута ЦСКА изпусна голям шанс чрез Али Соу, който стреля неточно след пас на Джеси.

В ответната атака Царско поведе отново с фантастично попадение . Дилан Бахамбула вкара по земя с прекрасен удар от въздуха и от далечна дистанция.

Голмайсторът реагира с неприличен жест заради поведението на публиката и получи картон. В края на полувремето Пласид спаси още един удар, този път на Рубен Пинто.

ЦСКА игра много слабо през второто полувреме и стигна до значително по-малко ситуации за гол пред вратата на съперника. В една от малкото такива Пласид спаси пряк свободен удар на Евандро. След това парира и изстрел на Джеси, който стана коварен заради рикошет. Междувременно новото попълнение Върнан Анита дебютира за "армейците".

След 80-ата минута феновете на символичните гости започнаха расистки скандирания срещу тъмнокожите играчи на домакините и ги поставиха под прицел със снежни топки. Освен това треньорът на ЦСКА Милош Крушчич почти бе уцелен с пластмасова бутилка. Главният съдия Николай Колев реши да не спира двубоя.

В 86-ата минута Андерсон можеше да реши всичко в този двубой като излезе сам срещу вратаря, но ударът му се оплете във външната страна на мрежата.

ЦСКА отправи своя последен удар в края, но той бе блокиран. Така сензацията стана факт.