Царско село шокира пловдивския Ботев и постигна историческата си първа победа в родния елит.

Новакът спечели гостуването си в Коматево с 2:0 поднесе една от големите сензации от началото на сезона.

Ботев може сериозно да съжалява за развоя на мача, защото бе по-добрият тим през всичките 90 минути, но допусна два гола в края, дошли след единствените опасни положения за гостите.

И двете попадения бяха дело на холандецът Родни Антуи. Той е човекът, който е вкарал всички три гола за Царско село в елита, а с днешните успя да донесе и историческия първи успех.

Първият падна в 84-ата минута, като бе изключително красив. Родни Антуи вкара със страхотна странична ножица след центриране на ветерана Веселин Минев.

В даденото от съдията продължение, холандецът бе изведен сам срещу вратаря отново от Минев и оформи крайния резултат.

Преди късните попадения на Антуи, домакините се скъсаха да изпускат.

Още през първата част задна ножица на Антонио Вутов бе спасена от вратаря, който отрази и удари на Тодор Неделев.

Централният бранител Кристиан Димитров пък имаше два чудесни шанса след корнер.

През втората част шансовете за Ботев продължиха. Антонио Вутов обаче нацели греда, а при другото най-чисто положение Тодор Неделев стреля слабо от отлична позиция.

Слабият старт на Ботев в първенството продължава. Пловдивчани имат едва 5 точки от 5 мача, като пропуснаха да победят новаците Арда и Царско село.

Късметът пък се усмихна на "царете". Те изпуснаха точка срещу Левски в последната минута преди седмица, но пък днес празнуват с историческите си пътрви три точки в елита.