ЦСКА и Левски направиха фантастичен мач на стадион "Васил Левски" и завършиха 3:3 на старта на плейофната фаза в българското футболно първенство.

Двата тима разбиха мита, че мачовете между тях традиционно са скучновати, като дадоха всичко от себе си и не разочароваха многобройните фенове, които ги подкрепиха. Това беше трето равенство между историческите съперници през този сезон, като преди пандемията те завършиха 2:2 и 0:0.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА >>>

Резултатът оставя "червените" поне временно на втора позиция с 51 точки, а Левски е четвърти с 50. По-късно днес Локомотив може да си върне второто място, тъй като приема Славия в Пловдив.

Снимка: Bulphoto

Левски и ЦСКА едва за втори път през този век си вкараха повече от четири гола в един мач и за първи път повече от пет. За последно си вкараха шест гола през 1998-а, когато отново завършиха наравно 3:3.

За шестте гола днес спомогна играта на отборите в отбрана, която бе всичко друго, но не и убедителна. Те се редуваха да правят колективни грешки в защита, които водеха до голове, пропуски и на два пъти дузпи. ЦСКА направи повече в атака, като направи много пропуски, удари и два пъти гредите. Само че "червните" бяха по-близо до загубата, тъй като до 88-ата минута изоставаха с 2:3. Левски изигра слабо първо полувреме, макар че излезе от него с аванс, а през второто показа характер и действаше далеч по-смело.

Играч на мача е Али Соу, който вкара вкара спомогна за попадение на "червените" и прекъсна головата си суша, като донесе крайното равенство в 88-ата минута. Точен за отбора на Милош Крушчич бе съперника Янис Каргас с автогол и Греъм Кери от бялата точка. За "сините" реализираха Иван Горанов от дузпа, Хали Тиам и Симеон Славчев. Резултатът на полувремето бе 2:1 за Левски.

Първите 10 минути на срещата белязаха голямо желание от играчите на двата отбора, които влизаха остро и се стигна до няколко груби единоборства.

В 14-ата минута ЦСКА се размина на сантиметри от гол. Извеждащ пас към Енрике хвана неподготвен вратаря Георги Георгиев и защитника Янис Каргас. Първи до топката стигна крилото на ЦСКА и ударът му мина съвсем близо до страничната греда на опразнената врата.

Само две минути по-късно обаче "червените" все пак реализираха. Али Соу, който напоследък е критикуван за головата си суша, се разписа с глава след бързо изпълнена съдийска топка и центриране на Греъм Кери, който изненада "синята" отбрана. В последствие обаче се оказа, че ударът е бил нанесен от Янис Каргас, който си е отбелязал автогол.

Проблемите на Левски в защита продължиха да са значителни и в следващите минути, а в 21-ата Кери разтресе гредата с удар с левия крак, който също можеше да се превърне в красив гол.

В 24-ата минута Фелипе Нашименто от "сините" бе обект на унизителна смята, след като Георги Тодоров се принуди да го извади от игра заради риска рано да си заработи втори жълт картон. В игра влезе Симеон Славчев.

След половин час игра Левски отново  се размина по чудо с гол във вратата си. След центриране от корнер Пламен Гълъбов отправи удар, който срещна гредата за втори път в мача.

В ответната атака обаче и "червените" показаха слабости в отбрана. Петър Занев и вратаря Бусато не се разбраха и Станислав Иванов ги изпревари преди да бъде препънат от стража и правилно бе отсъдена дузпа. От бялата точка капитанът Иван Горанов бе точен с много добро изпълнение.

В 42-ата минута Али Соу мина като на шега Холмай Ейолфсон и бе очи в очи с вратаря при малък ъгъл, но заложи на силата и ударът му излезе в аут.

Страхотното първо полувреме завърши с още един гол, който падна в добавеното време. Дени Алар центрира от фаул, след което Янис Каргас отклони с глава преди Хали Тиам да вкара в опразнената врата. Бусато излезе да пресича центрирането, но не достигна до топката.

Втората част също започна ударно. Кристиян Малинов стреля и на свой ред бе съвсем близо до попадение като топката мина до гредата.

В 57-ата минута и ЦСКА получи правото да изпълни дузпа. Остър пас на Антов намери Малинов, който мина зад Ейолфсон и бе съборен. Греъм Кери изпълни дузпата и бе точен, макар че Георгиев изби топката в гредата преди тя да влети във вратата - 2:2.

Радостта на "червените" бе съвсем кратка. В 62-ата минута Симеон Славчев вкара с глава за 3:2 след бърза контраатака и центриране на Станислав Иванов.

В 71-ата минута Мартин Райнов можеше да покачи резултата на 4:2, но ударът му бе спасен от Бусато, след като попадна в тялото му. Бившият халф на Берое можеше да съжалява, че не насочи топката по-добре.

В следващите минути ЦСКА натисна в търсене на изравнителен гол, но Соу, Кери и резервата Джеси направиха пропуски със слаби или неточни удари. Мачът бе все така динамичен и двуостър.

"Червените" стигнаха до изравняването в 88-ата минута. Рбен Пинто получи на десния фланг и центрира към Соу, който с глава не остави шанс на Георгиев със силен удар - 3:3.

Шоуто продължи и в 5-минутното продължение на срещата, когато Ахмед Ахмедов направи голям пропуск, като не успя да насочи топката без да има противников играч около себе си.