Домакините изиграха много силно второ полувреме и заслужено се поздравиха с победата. За беройци пък поражението е първо през тази есен.

Резултатът откри Дерек Асамоа в 53-ата минута. Цветан Генков проби от дясно, пусна към Асамоа и вторият с диагонален удар от 7 – 8 метра се разписа във вратата на Скорчев.

В 59-ата минута Тодор Тодоров не се намеси убедително, топката попадна в Цветан Генков в наказателното поле и той хладнокръвно покачи на 2:0 за Локомотив.

В 69-ата мин. главният съдия Ахмед Ахмед изгони треньора на гостите Илиан Илиев заради непристойното му поведение.

В 85-ата мин. отново Генков изведе Асамоа и британецът вкара втория си гол, с което оформи крайното 3:0.

Същевременно Локомотив завърши срещата в намален състав, след като Преслав Йорданов, който влезе в игра в 55-ата минута, получи два жълти съответно червен картон, и в 74-ата мин. се запъти към съблекалнята.

В класирането Локомотив е 2-ри с 12 т., докато Берое заема 7-ата позиция със 7 т., но и мач по-малко, информира Фокус.