Българинът игра великолепно през по-голямата част от мача, но временно отстъпване в края на двата сета му коства победата. Той започна първата част със спечелен сервис гейм и пробив, а по-късно поведе с 3:0 срещу олимпийския златен медалист.

Димитров стигна до 5:2 при подаване на Мъри и беше близо до нов пробив, но няколко непредизвикани грешки върнаха шотландеца в играта и той набра нужното самочувствие, за да стигне до пробив в деветия гейм и тайбрек, спечелен на нула точки. Димитров заигра силно след почивката и двамата тенисисти си размениха по три гейма.

В седмия двамата получиха допълнителни разигравания, в които българинът беше по-съобразителен и стигна до пробив. Той обаче отново не издържа психически и това беше неговият последен спечелен гейм в мача.

Димитров, който спечели 150 точки за ранглистата на АТП и 39 хиляди долара от наградния фонд, ще продължи подготовката си за Откритото първенство на Австралия с турнир в Сидни.

Той започва следващата седмица, а съперник на българина е италианецът Фабио Фонини, информира БТА.

Мъри: Димитров го очаква добро бъдеще

Димитров: Мъри спечели с рутина