В четвъртфиналите в София, "дружина полска" загуби с 2:3 (17:25, 19:25, 25:23, 25:19, 14:16) срещу приятната изненада на шампионата Словения за повече от 130 минути в "Арена Армеец".

Словенците бързо взеха аванс от два гейма в началото на двубоя, но след това полският отбор се върна в срещата след трудно 25:23 в третия гейм. Полша уверено изравни резултата и доведе двубоя до тайбрек след 25:19 в своя полза.

Смяната на полетата в петия гейм дойде при 8:5 в полза на Словения, но поляците пропуснаха мачбол при 14:13. В края словенският състав направи три поредни точки и се поздрави с краен успех с 3:2 в мача.

Бартош Курек реализира 20 точки за Полша, а неговият съотборник Михал Кубяк добави още 19. За победителите Тине Урнаут и Митя Гаспарини завършиха с по 17 точки.

В друга четвъртфинална среща от Евроволей 2015 Франция очаквано победи с 3:1 (25:22, 25:23, 14:25, 25:20) срещу Сърбия в Бусто Арсизио.

България ще играе срещу Германия. Европейският шампион Русия среща Италия, а победителят ще се изправи срещу Словения.