Английският национал отчете две грешки в отбраната на "червените дяволи", които са довели до двата гола разлика, и не скри разочарованието си от представянето на Юнайтед в мача на "Уембли".

"Определено можехме да се представим по-добре, но Барселона бе по-добрият отбор", сподели Фърдинанд.

"При две от техните попадения бяхме хванати неподготвени, а това не трябваше да се случва. Дойдохме тук с амбиции за успех и искрено вярвахме, че можем да го постигнем, но в крайна сметка победи по-стойностният отбор. Трудно може да се каже дали този тим на Барса е най-добрият във футболната история, тъй като единствено времето може да отговори на този въпрос, но това определено е един невероятен състав."