Водачът в световната ранглиста по тенис Анди Мъри завърши 2016 година с победа. Британецът се наложи над третия в класацията на АТР канадец Милош Раонич с 6:3, 7:6(6) и зае третото място на демонстративния турнир в Абу Даби.   29-годишният шотландец завърши официалния сезон със серия от 24 поредни успеха, но вчера изненадващо загуби на полуфиналите на надпреварата от Давид Гофен (Белгия) 6:7(4), 4:6.   Мъри днес започна силно мача и проби в първите два сервис-гейма на съперника по пътя си към успеха в първия сет. Втората част беше значително по-оспорвана, но британецът триумфира с 8:6 точки в тайбрека.   “Беше хубаво, че завърших годината с победа. Стана добър мач, в който имах възможност да поработя върху ретура си, тъй като Милош има страхотен сервис“, коментира Мъри, който снощи получи рицарско звание в новогодишната листа на заслужилите от британската кралица Елизабет II.   “Все още се чувствам като Анди Мъри - няма нищо различно. Но съм щастлив от рицарското звание, а това е нещо прекрасно за началото на новата година“, каза той.   Бившият номер 1 в света Рафаел Надал защити титлата си в Абу Даби от миналия сезон.