Стефанос Циципас не успя да реализира шест мачбола и пропусна да направи пробив на тазгодишния US Open след драматична загуба от Борна чорич - 7:6(2), 4:6, 6:4, 5:7, 6:7(4).

Големият мач продължи 4 часа и 38 минути и в него имаше всичко. В крайна сметка хърватинът показа по-здрави нерви и се класира за третия кръг, където ще играе с австралиеца Джордан Томпсън.

Световният №6 Циципас изигра един от най-нервните мачове в кариерата си, особено в четвъртия сет, когато при 5:3 и 5:4 изпусна шестте си възможности да затвори мача.

"Това беше най-тъжното и забавно нещо, което се е случвало в кариерата ми", отсече младата звезда в Туитър след двубоя.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Гръцката трагедия беше изпълнена от страхотна проява на Характер от Чорич, който беше пълен аутсайдер преди двубоя. Само че не спираше да разстройва играта на съперника и в крайна сметка заслужи успеха.

В друг мач от вечерната сесия шампионът Новак Джокович очаквано се справи с Ян-Ленард Щруф - 6:3, 6:3, 6:1 само за час и 45 минути игра.

Александър Зверев също е на осминафинал, след като загуби първия сет срещу Адриан Манарино, но след това беше перфектен - 6:7(4), 6:4, 6:2, 6:2.

В другите мачове:

Алехандро Давидович-Фокина (Испания) - Камерън Нори (Великобритания 3:1 (7:6, 4:6, 6:2, 6:1)

Давид Гофен (Белгия) - Филип Крайнович (Сърбия) 3:0 (6:1, 7:6, 6:4)

Корентен Муте (Франция) - Даниел Еванс (Великобритания) 3:1 (4:6, 6:3, 7:6, 7:6)

Джордан Томпсън (Австралия) - Михаил Кукушкин (Казахстан) 3:0 (7:5, 6:4, 6:1)

Пабло Кареньо-Буста (Испания) - Рикардас Беранкис (Литва) 3:0 (6:4, 6:3, 6:2)

Денис Шаповалов (Канада) - Тейлър Фриц САЩ) 3:2 (3:6, 6:3, 4:6, 7:6, 6:2)