Рафаел Надал показа добро ниво и в осминафиналите на US Open, където победи Марин Чилич с 6:3, 3:6, 6:1, 6:2 за близо три часса игра.

Матадора допусна два пробива в целия мач, като единият му костваше сет, но въпреки това може да е много доволен от представянето си.

Хърватинът, който се слави със сервиса си, изненадващо постигна по-малко асове от испанеца - 10 срещу 11.

Това го остави без реална възможност да постави под натиск трикратния шампион.

Рафа може да е много доволен, защото реално пътят му към финала е открит. Предстои му мач срещу Диего Швармцман на четвъртфиналите, а при победа ще играе за място на финала срещу Матео Беретини или Гаел Монфис. Все съперници, които изглеждат лесно преодолими като за Рафа.

Шварцман постигна една от най-големите си победи, подчинявайки Александър Зверев след 3:6, 6:2, 6:4, 6:4 за три часа и 10 минути игра. Само че срещу Рафа има седем загуби в седем мача.

Зверев продължава да е с едва два четвъртфинала в Шлема в кариерата си и мечтата му за титла изглежда все така мираж.