Въпреки загубата “червените” изиграха най-добрия си мач през тази кампания пред неистовата подкрепа на близо 4000 зрители в столичната зала бижу "Арена Армеец".

Двубоят започна равностойно. С течение на първия гейм "армейците" обърнаха пасив от 3 точки при 5:8, като впоследствие тяхната преднина достигна 4 точки при 19:20. Белгийците обаче бяха пределно мобилизирани и се върнаха в играта за 22:22, след което мачът продължи точка за точка, като ЦСКА успя все пак да затвори гейма при 26:24.

"Армейците" изиграха неубедителна втора част , в която логично не съумяха да постигнат успех. Отборът на Нолико дръпна в резултата от самото начало, като не изпусна инициативата докрая на гейма, а преднината им постоянно нарастваше. По този начин белгийският шампион успя да изравни резултата при геймовете, печелейки втората част с категоричното 25:16.

Въпреки убедителния успех на гостите в предния гейм, отборът на ЦСКА показа непримирим дух в третата част, която момчетата на Александър Попов успяха на свой ред да спечелят с 25:16.

В четвъртата част белгийците създадоха много главоболия на ЦСКА. Геймът бе изпълнен с обрати, но гостите бяха по-концентрирани в заключителната част и успяха да направят резултата 2:2 и по този начин вкараха срещата в решителен тайбрек, предаде Novsport.

Решителната пета част започна доста напрегнато, като след грешки на тима на Попов, гостите стигнаха до 2:4. Николай Иванов, Евгени Иванов и Ивайло Стефанов изригнаха отново със страхотни отигравания за 6:6, 7:7 и 8:7. Камерунецът Уунембаина направи две успешни атаки по диагонала за 9:12, но Ивайло Стефанов заби неспасяемо, Халдън пусна ас (11:12). Първият мач-бол за Нолико бе при 11:14, Кьосев взе 12-тата червена точка, но блок-аут даде победата на гостите след 12:15.