Българският национал Матей Казийски бе най-резултатен за гостите с 21 точки, а неговият съотборник Цветан Соколов бе титуляр в първите два гейма, а в четвъртия влезе като резерва, като завърши с актив от 3 точки.

За воденият от Силвано Пранди тим на Андреоли младият българин Йордан Гълъбинов отново не влезе в игра.

След тази загуба Тренто отстъпи първото място в класирането и вече е втори. Итас Диатек и Лубе Банка имат по 32 точки, но отборът от Мачерата има една победа повече.

В друга среща от кръга Копра Елиор (Пиаченца) загуби като гост с 2:3 (25:15, 23:25, 25:18, 19:25, 9:15) срещу Сан Джустино.

Разпределителят на "вълците" Андрей Жеков беше титуляр и завърши с 6 точки. Най-резултатни за Копра Елиор отново бяха Владимир Николов с 16 точки и Христо Златанов с 15. Техният съотборник Николай Пенчев влезе като резерва само в четвъртия гейм.

Тоно Калипо (Вибо Валентия), където играе Николай Николов, загуби у дома от Акуа Парадизо Монца Брианца с 0:3 (20:25, 23:25, 18:25). Българският център Николов изигра мача като титуляр и завърши с 4 точки, информира БТА.