Срещата се игра в зала "Пала Руфини" в Торино и бе от програмата на група "Е" на надпреварата.

В другия мач от нашата група, игран по-рано днес, тимът на Чехия би с 3:1 гейма аутсайдера Китай. Така, след изиграването на вторите мачове в групата, първото място се дели от три отбора – България, Франция и Чехия, които имат по 4 точки.

Първата част започна много равностойно, като нито един от двата отбора не можеше да се откъсне напред с повече от 2 точки разлика. В крайна сметка, първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 в полза на "петлите". След кратката пауза французите продължиха да доминират и натрупаха аванс от 4 точки. Втората техническа пауза дойде при резултат 16:12 за Франция.

След подновяването на играта обаче "трикольорите" вдигнаха оборотите и набързо стигнаха до равенство 17:17. Последва разколебаване в българските редици и французите затвориха частта при 25:22 в своя полза.

Възпитаниците на Силвано Пранди започнаха далеч по-концентрирано втората част и набързо си осигуриха аванс от 4 точки. Точно преди втората техническа пауза обаче, "лъвовете" допуснаха изравняване за 14:14, но впоследствие съумяха да стигнат до прекъсването при 16:14 в своя полза.

След почивката играта продължи да бъде много равностойна и двата отбора се движеха рамо до рамо. В крайна сметка обаче, при 23:23, "трикольорите" запазиха самообладание и спечелиха гейма с 25:23.

Третата част започна много равностойно и първата техническа пауза дойде при резултат 8:7 за французите. След прекъсването точките продължиха да бъдат много оспорвани, а двата тима се движеха рамо до рамо – 14:14.

В следващите минути обаче, "лъвовете" загубиха концентрация и до края на гейма взеха едва три точки, губейки го със 17:25.

Четвъртият гейм започна много добре за нашите, които изглеждаха решени да докарат двубоя минимум до тайбрек. Хората на Силвано Пранди буквално размазваха своя опонент и в един момент преднината ни достигна 6 точки. При 20:14 за нас обаче, "трикольорите" допуснаха да бъдат изравнени, след което резултатът стана 24:24.

Последваха цели 4 мачбола за "петлите", но "лъвовете" издържаха на напрежението, след което обърнаха нещата в своя полза и спечелиха частта с 30:28.

Тайбрекът започна при изключително напрежение и за двата отбора, които отчаяно търсеха успеха. Играта се движеше точка за точка, като никой от двата тима не допускаше другият да се откъсне с повече от 2 точки разлика.

Така първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 в полза на Франция. Веднага след почивката обаче, възпитаниците на Силвано Пранди вдигнаха оборотите и направиха бърз обрат до 9:8. Двата тима се движеха заедно до 17:17, когато нервите на "лъвовете" не издържаха и те загубиха със 17:19.