Момчетата на Радостин Стойчев надвиха днес Сърбия с 3:0 в приятелска среща, която се игра във Варна, съобщи БГНЕС.

Двубоят започна отлично за българския тим, който водеше и на двете технически прекъсвания - 8:3 и 16:4. Разликата бе намалена и в крайна сметка България поведе след 25:17 в първия гейм.

Вторият гейм бе доста по-равностоен и на второто прекъсване нашият тим водеше само с една точка - 16:15. "Трикольорите" дръпнаха с 24:20 и разликата бе достатъчна за националите ни да затворят гейма с 25:20.

Третата част също започна равностойно, но българския тим водеше с 8:7 и 16:15, съответно на първото и второто технически прекъсвания. Казийски и компания все пак вдигнаха темпото, спечелиха третия гейм с 25:20, а по този начин взеха и мача с 3"0 срещу сърбите, които са трети в света.

Европейското първенство ще се проведе през следващия месец в Чехия и Австрия.

Радо Стойчев: Играем по-уверено, но не е достатъчно