Възпитаниците на Радостин Стойчев позволиха да им бъде направен пълен обрат и по този начин приключиха срещата като губещи.

Първият гейм бе доста интересен. Франция имаше предимство от 8:6 при първото техническо прекъсване, но при втората пауза националният ни тим вече бе достигнал до обрат и водеше с 16:15. Последваха изключително драматични минути, в които геймът вървеше точка за точка, но в крайна сметка първият гейм приключи при резултат 35:33 в полза на България.

Втората част от мача започна отлично за нашите, но след като имахме преднина от три точки в един момент, при първата техническа пауза водехме с 8:6. Следващите минути бяха изключително равностойно и до второто прекъсване вече бяха достигнали до обрата – 16:15.

След 21:20 в полза на съперника ни, Франция направи още две последователни точки, след което не много трудно достигна до крайното 25:22 във втората част.

В третия гейм французите имаха преднина от точка на първото техническо прекъсване (8:7), а при втората пауза разликата в резултата бе кошмарна за България – цели 6 точки. До края на гейма французите действаха съсредоточено и стигнаха до 25:21.

Силните изяви на "петлите" продължиха и те имаха преднина по време и на двете технически прекъсвания от четвъртия гейм (8:5, 16:9). Авансът на съперника ни се увеличи и впоследствие се стигна до 25:18 и 3:1 гейма в полза на Франция, което значеше, че българите губят двубоя.

В последен мач от турнира утре България има за съперник Словения, информира Novsport.